ابزارها و تکنیک های پیاده سازی مدیریت فرایندهای کسب و کار

بمنظور پیاده سازی مدیریت فرایندها در سطح سازمان از ابزارها و تکنیک های خاص این کار بهره گرفته می شود. این تکنیک ها و ابزارها در واقع چارچوب و ساختاری را مشخص می کند که فرایندهای سازمان به بهترین نحو ممکن پیاده سازی شوند.

ابزارها و تکنیک های مدیریت فرایندهای کسب و کار عبارتند از:

1-سنجش سطح بلوغ سازمان

از این ابزار بمنظور شناخت وضعیت موجود سازمان از لحاظ آشنایی و بکارگیری فرایندهای مدون و بهینه شده استفاده می شود. پس از شناخت وضعیت سطح بلوغ سازمان، بایستی استراتژی مناسب جهت مواجهه با وضعیت فعلی و ارتقا سطح بلوغ فرایندی سازمان، راهکارهای مناسب طراحی و اجرا گردد.

2-تحلیل استراتژی

ابزار تحلیل استراتژیک در واقع فرآیند تحقیق و درک آگاهانه و تئوریک از محیطی است که یک سازمان در آن فعالیت می‌کند و فهم تعاملات سازمان با محیطش جهت توسعه اثربخشی و کارایی سازمان همراه با افزایش توانمندی سازمان برای تخصیص بهینه منابع در دسترسش می‌باشد.

3- معماری فرایندها

معماری فرایند یک مدل مفهومی است که فرایندهای سازمان را نشان می­دهد و روابط بین آن­ها را تشریح می­کند. معماری فرایند سازمانی آن چیزی است که به صورت مکتوب و یا به شکل نمودار، زنجیره های ارزش و فرایندهای کسب و کار را ارائه داده و توسط واحدهای مختلف سازمان اجرا می شوند. این فرایندها شامل فرایندهای اصلی، پشتیبانی و مدیریتی می باشند.

4- تحلیل فرایندها

تجزیه و تحلیل فرآیند شامل درک درستی از فرآیندهای کسب‌وکار که کارایی و اثربخشی فرآیندهای کسب‌وکار را شامل می­شود. در این مرحله تمرکز بر روی وضعیت فعلی فرآیندها به همراه نگاه به دست یافتن به بهبود در وضعیت آینده است. انواع مختلفی از نوع تجزیه و تحلیل، ابزارها و تکنیک‌های موجود در این منطقه دانش گنجانده شده است.

5- مدلسازی فرایندها

بمنظور مدیریت فرایندهای کسب و کار و افزایش سرعت و دقت در اجرا و کنترل این فرایندها، می توان از فناوری اطلاعات بهره گرفت. بنابراین، مدلسازی فرایندهای کسب و کار جهت تبدیل اجرای فرایند به سیستم انجام می گردد تا بتوان با استفاده از نرم افزارهای مربوطه فرایندها را اجرا کرد.

6-تعریف شاخص های فرایندها

پس از پیاده سازی فرایندها لازم است که این فرایندها کنترل و پایش گردند. بنابراین تعریف شاخص های عملکردی مناسب برای این منظور انجام می گردد.

7-بازنگری و بهبود فرایندها

با توجه به اینکه محیط کسب و کار مدام در حال تغییر و تحول است بنابراین لازم است که فرایندهای سازمان جهت انطباق با تغییرات، بصورت مستمر بهبود داده شوند.

8- برآورد نیروی انسانی

عامل مهم و تاثیرگذار در مدیریت فرایندهای کسب و کار، نیروی انسانی است. در مدیریت فرایندهای کسب و کار، نقش ها و فعالیت های تعریف شده توسط نیروی انسانی موردنیاز، اجرا می شود.

9-شبیه سازی فرایند

شبیه سازی، شامل تجزیه و تحلیل و آزمایش فرآیندهای کسب و کار در یک محیط مجازی بدون تمام خطرات و مشکلات است. با شبیه سازی فرآیند کسب و کار، مطمئن خواهید بود که دارای یک محیط پایدار هستید و می‎توانید در آن با ایده های مختلف و پیاده سازی آنها کار کنید.

گروه مشاوره مدیریت فرایند فرادید آمادگی دارد در زمینه بهره گیری و آموزش ابزارها و تکنیک های فوق جهت مدیریت فرایند کسب و کار شما، خدمات مشاوره و بهبود مهندسی ارائه نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست